Autor Wątek: Problem z listami katalogów  (Przeczytany 4258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daro1003

• *
Problem z listami katalogów
« dnia: Listopad 22, 2012, 19:56:05 »
Witam
Jestem świeżym posiadaczem programiku SeoLight.
Po prawej stronie jest lista katalogów do dodania. Ja posiadam listę katalogów od znajomego którą można importować. Jak zrobić aby w miejscu lista katalogów do dodania znalazły sie tylko katalogi z tej listy od znajomego ??

I drugi problem mam listę katalogów do których mam wykupiony multi kod jak zrobić aby tylko te katalogi znalazły się na tej liście katalogów do dodania. Czy można sobie tak przestawiać te list ??

Robiłem tak że dałem narzędzia > zarządzaj bazą katalogów > nowa zapisywałem to nową do której zaimportowałem listę tych katalogów od znajomego. Teraz gdy daję otwórz i tą zapisaną listę od znajomego klikam zastosuj nic nie daje bo w miejscu lista katalogów do dodania nadal mam te wszystki ogólne ;/
 Proszę o pomoc co jak to powinienem zrobić.

Complay

• Administrator
Odp: Problem z listami katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 21:03:44 »
Po utworzeniu nowej bazy katalogów, należy poinformować program, że ma z niej korzystać. W tym celu wybieramy z menu "Ustawienia -> Zaawansowane" i w oknie dialogowym szukamy pola "Baza katalogów". Należy tam wpisać/wybrać ścieżkę do utworzonej bazy.

Daro1003

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2012, 21:26:01 »
I wszystko zagrało super dziękuję !!

Udało mi się stworzyć nawet własną bazę katalogów dla których mam wykupiony multikod
Jak zrobić aby pole dla multikod program mi sam wypełniał ?? Oraz jest pole wiadomość dla moderatora również jak ustawić żeby i to pole program uzupełniał ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 21:54:01 wysłana przez Daro1003 »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 14:13:24 »
Dodatkowe pola można zdefiniować w oknie dostępnym z menu "Ustawienia -> Pola formularzy". Należy tam dodać dwa pola, nazwać je dla siebie (np. "Multikod", "Uwagi") oraz wpisać odpowiednie wyrażenia regularne, które będą odpowiadały atrybutowi "name" w kodzie HTML. Atrybut ten można odczytać wchodząc na stronę z formularzem, następnie klikając prawym przyciskiem myszy na odpowiednim polu, wybrać z menu "Kopiuj nazwę pola".

Po zdefiniowaniu własnych pól, pojawią się one w oknie ustawień projektu w sekcji "Własne pola". Tam można wpisać, czym ma je program wypełniać dla danego projektu.

Daro1003

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2012, 19:36:30 »
Udało się dziękuję bardzo !!

Lecz zauważyłem inny problem

1. Mam 5 różnych opisów strony. I ustawiłem wstawianie sekwencyjnie ale ciągle wstawia mi jeden i ten sam tekst który jest pierwszy na liście. Dlaczego ?? Nie wstawia kolejnych skoro ma wstawiać po kolei tylko ciągle ten sam ??

2. A z multikodem to też jest problem wstawia kod ale gdy przestawiam z wpisu zwykłego na multikod to w polu kod ginie jak ustawić aby zmieniając na multikod w okienku kod wyświetlał się kod i czy da się ustawić ażeby z automatu ustawiało mi na multikod ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 09:49:31 wysłana przez Daro1003 »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2012, 15:28:14 »
ad 1. Aby wstawianie sekwencyjne działało, katalogi należy przenosić do listy "Dodane" za pomocą skrótu lub przycisku. Przenoszenie bezpośrednio z listy nie zadziała. Więcej informacji w naszym FAQ (punkt 5).

ad 2. Aktualnie jedyną próbą rozwiązania problemu może być dodanie kategorii "multikod" i umieszczenie jej na początku listy kategorii w projekcie. Nie zawsze to zadziała i czasem może powodować złe wybieranie kategorii, ale warto spróbować.
W przyszłości pomyślimy nad dodaniem obsługi dla wyboru typu wpisu.

Daro1003

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2012, 15:42:07 »
Aha więc problem raczej rozwiązany bo ja klikałem w liscie prawy i dodaj do dodanych więc ok.

Z multikodem dam sobie spokój.

Natomiast zauważyłem że mam 18 fraz kliczowych oddzielonych przecinkami wygląda to tak:

automatyka do bram Tarnów, elektryk Tarnów,usługi elektryczne Tarnów, alarmy Tarnów, automatyka do bram Dębica, elektryk Gorlice, alarmy Dębica, autmatyka do bram Gorlice,usługi elektryczne Tuchów, montaż telewizji DVB-T Tarnów, elektryk Dębica, montaż telewizji DVB-T Gorlice, montaż telewizji DVB-T Dębica, automatyka do bram Gorlice, monitoring Tarnów, monitoring Gorlice, monitoring Dębica, domofony Gorlice,usługi elektryczne Grolice, domofony Tarnów,usługi elektryczne Dębica, domofony Dębica,

Mam ustawione ilość wstawianych przedział i 6 i 6
Zauważyłem że ciągle mi wstawia jedne i te same frazy czy jest możliwość aby mieszało tymi frazami ??

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 12:41:20 »
Powinno losować. Proszę się upewnić, że każde wpisane słowo kluczowe oddzielone jest przecinkiem i spacją (nie samym przecinkiem).

Daro1003

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2012, 16:43:13 »
Mam jeszcze takie pytanie co do ustawień sekwencyjnie cyklicznie mianowicie tak mam 10 tekstów (opisów strony) dodaje dziennie 5 szt czy jeśli dodam dziś 5 wpisów i program doda 5 opisów po kolei od początku listy to jakie opisy będą dodawane w dniu jutrzejszym ?? Czy to będzie kolejne 5 w dół listy czy znów program zaczyna od początku ?? Chciałbym dołożyć powiedzmy jeszcze z 10 opisów tylko czy ma to sens bo czy one będą wykorzystane ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 20:38:41 wysłana przez Daro1003 »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:32:37 »
We wstawianiu cyklicznym program nie bierze pod uwagę dziennego limitu dodawania. Czyli na drugi dzień będzie kontynuował wstawianie dalszych 5 opisów. Można też spokojnie dodawać nowe opisy, zostaną wykorzystane.
W razie jakichkolwiek problemów, zawsze można ręcznie zaznaczyć/odznaczyć dany opis jako "użyty" - program najpierw wybiera opisy "nie użyte" i dopiero kiedy nie może takich znaleźć, zaczyna od początku listy.

Przepraszamy za tak późną odpowiedź, ale nie zauważyliśmy aktualizacji postu.