Autor Wątek: Dwa Problemy  (Przeczytany 3017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adikwajb

• *
Dwa Problemy
« dnia: Listopad 18, 2010, 01:21:02 »
Witam,
Dziś zakupiłem program SeoLight.
Mam dwie sprawy.
1. Nie działa sprawdzanie pozycji w google.Mam otwarty projekt , wchodzę w opcję "sprawdź pozycję w google".Wyświetla się adres strony, wpisuję frazę kluczową.Klikam sprawdź pozycję i nic nie pokazuje.W google strona jest na 5 pozycji lecz program tego nie pokazuje.
2.Posiadam swoją bazę katalogów stworzoną w exelu.Zapisuję jako plik txt lub csv.Jednak chcąc zaimportować bazę do programu wyskakuje komunikat "Nie można zaimportować.Plik ma niewłaściwą strukturę".Czy jest jakiś specjalny format zapisu do importu bazy do programu??
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Complay

• Administrator
Odp: Dwa Problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 11:07:56 »
1. Proszę podać (tu albo na PW) adres strony oraz frazę.
2. Dla pliku txt poszczególne kolumny powinny być oddzielone tabulatorami, natomiast dla CSV średnikami. Dodatkowo (niezależnie od formatu) w pierwszym wierszu powinny się znajdować nazwy kolumn, zgodne z LightMenedżerem. Wszystko jest dokładnie opisane w pomocy programu w punkcie Import katalogów w LightMenedżerze oraz do listy Dodane.

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 12:33:46 »
Co do pierwszego punktu, to po otrzymaniu informacji na PW, doszliśmy do wniosku, że problemem jest tu przedrostek 'www'. W projekcie adres strony jest wpisany bez 'www', natomiast Google zaindeksowało stronę z tym przedrostkiem.

Rozwiązaniem może być zmiana adresu na czas sprawdzania (poprzez dopisanie 'www'). W przyszłości poprawimy działanie programu, aby brał pod uwagę obydwa warianty podczas sprawdzania.

adikwajb

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 13:18:32 »
Dziękuje za pomoc. W obu przypadkach mieliście rację.:)
Pozdrawiam