Autor Wątek: Brak ręcznie dodanych katalogów  (Przeczytany 2476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daimon Frey

• *
Brak ręcznie dodanych katalogów
« dnia: Marzec 28, 2013, 20:40:30 »
Witam,
Od paru dni nęka mnie problem, który uniemożliwia mi wydajną pracę z programem. A mianowicie: program nie widzi dodanych do bazy sqlite prze zemnie za pomocą wbudowanego edytora sqlite katalogów. W ogóle nie wyświetla ich w widoku programu, w edytorze owszem. Baza nie jest uszkodzona ani nie mam ustawionych żadnych filtrów, reinstall programu, po uprzednim wyczyszczeniu ze śladów jego bytności - również nie działa. Nadmieniam, iż program działał poprawnie, nawet po aktualizacji. Skończył mi się pomysły, więc zwracam się o pomoc. O wszelkie szczegóły proszę pytać.
Pozdrawiam.

Complay

• Administrator
Odp: Brak ręcznie dodanych katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2013, 10:40:51 »
Być może jest ustawiona baza katalogów dla danego projektu/zestawu? Wtedy wszelkie zmiany w głównej bazie nie będą widoczne, bo projekt i tak z niej nie korzysta.

Daimon Frey

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2013, 19:29:15 »
Problem również nie tkwi w tym, ponieważ dobrą bazę mam ustawioną.

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2013, 10:12:18 »
I na pewno nie pojawiają nigdzie te katalogi na żadnej liście? Może są na liście "Niepotrzebne"?

Daimon Frey

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2013, 17:00:51 »
Jakimś cudem zaczęło działać, może dlatego iż wyczyściłem listę niepotrzebnych katalogów...
Ale jestem ciekaw na jak długo, oby już permanentnie działało :)

Jeszcze bym prosił, o wytłumaczenie, w jaki sposób mógłbym masowo zaimportować katalogi, do bazy. Ponieważ choćbym nie wiem jak się starał utrzymać poprawny format danych, do importowania, i tak jest błąd, i dodawanie 3 tysięcy katalogów i tak się sprowadza do ich ręcznego wklejania, i tak 3 tysiące razy... Da się coś z tym zrobić? Podkreślam że próbowałem wiele sposobów, i czytałem również w pomocy - ale i tak nie rozwiązałem tego problemu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 17:14:48 wysłana przez Daimon Frey »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2013, 18:20:00 »
Najważniejszy jest pierwszy wiersz z nazwami kolumn. Najlepiej wyeksportować istniejącą bazę do pliku i wzorować się jego strukturą.

Daimon Frey

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2013, 18:43:49 »
Męczyłem się kopiując całą strukturę i to z marnym skutkiem, tym razem tylko nagłówek "adres" pozostawiłem i śmiga :)
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.