Autor Wątek: Eksport/Import dodanych katalogów  (Przeczytany 2098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam

• *
Eksport/Import dodanych katalogów
« dnia: Listopad 21, 2013, 13:12:24 »
Jak w tytule, chodzi o okno "dodane". O ile wszystkie dane eksportują się z programu poprawnie, o tyle ponowne ich zaimportowanie do pustego projektu - z pełnymi danymi (link do wpisu, data dodania, skrypt, PR itp.) - jest niemożliwe.

Próbowałem eksportować do CSV i txt, ale przy próbie importu zawsze coś idzie nie tak - import kończy się sukcesem, jeśli w CSV znajduje się wyłącznie kolumna "adres" i lista domen. Pozostałych danych nie da się zaimportować.

Complay

• Administrator
Odp: Eksport/Import dodanych katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2013, 17:34:36 »
Do listy dodane można zaimportować jedynie adresy i ewentualnie linki do wpisów. Cytat z pomocy programu:
Struktura pliku jest następująca: brak nagłówka, w każdej linii znajduje się adres katalogu i opcjonalnie tablulator i link do wpisu.

adam

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 10:28:29 »
Dziękuję za pomoc - czy planujecie Państwo rozbudowanie importu w kolejnych wersjach?

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 19:46:48 »
Funkcja importu była wprowadzona głownie z myślą o przenoszeniu projektów z innych programów/narzędzi do katalogowania. Jedyną potrzebną informacją jest wtedy praktycznie tylko adres katalogu, aby te, do których się dodało gdzie indziej, nie pojawiały się na liście "Do dodania".

Można spytać, do czego Pan używa tej funkcji?

adam

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 14:26:46 »
Generalnie ta funkcja przydałaby się jako "awaryjna", gdybyśmy zgubili projekt i chcieli odbudować listę "dodanych" za pomocą raportów CSV. Zdarzyło mi się juz kilka razy, ze projekt został nadpisany lub usunięty i trzeba było tę bazę odbudować.

Jeśli jednak tylko ja widzę zastosowanie tej funkcji, to chyba rzeczywiście nie ma sensu jej wdrażać.

Pozdrawiam!