Autor Wątek: Przekierowanie katalogu na inny adres  (Przeczytany 3239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek

• *
Przekierowanie katalogu na inny adres
« dnia: Listopad 27, 2010, 14:32:16 »
Podam na przykładzie:

Na liście mam katalog elsto.pl, a po wejściu na ten adres automatycznie przekierowuje na elsto.info i teraz po dodaniu wpisu, przenoszę elsto.info do dodanych. Tylko, że na liście nadal pozostaje wpis elsto.pl mimo że na ten adres nie da się wejść, bo od razu mamy przekierowanie 301 na elsto.info. Nie pozostaje nic innego jak tylko usunąć elsto.pl z listy katalogów.

Czy w takim przypadku nie powinna zadziałać opcja "otwieraj okno moderacji po dodaniu do katalogu z przekierowaniem", którą mam zaznaczoną? Okienko się nie wyświetla, więc moderuję ręcznie katalog elsto.pl i zmieniam jego adres na elsto.info. Ale nie jest to możliwe, bo uzyskuję błąd "Sprawdź czy nowy adres nie istnieje już w bazie". Istnieje - w bazie mam oba adresy elsto.pl i elsto.info. Czy usunięcie elsto.pl jest jedynym rozwiązaniem tego problemu? Jest to o tyle niewygodne, że muszę sam pamiętać czy na liście mam dwa adresy (żeby jeden usunąć), czy tylko jeden adres (wtedy nie usuwam, tylko moderuję zmieniając adres). Uważam, że zamiast błędu "Sprawdź czy nowy adres nie istnieje już w bazie" powinno być pytanie czy nadpisać stary katalog.

Complay

• Administrator
Odp: Przekierowanie katalogu na inny adres
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2010, 15:25:31 »
Tak, obecnie jedynym sposobem jest usunięcie adresu, z którego jest przekierowanie. Może lepszym rozwiązaniem od proponowanego będzie, jeśli program sam wykryje takie przekierowanie i od razu wyświetli odpowiedni komunikat z pytaniem, czy usunąć dany katalog?

Sławek

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2010, 21:18:29 »
Najczęściej nowe/przekierowane katalogi mają konta użytkowników ze starego katalogu. Usunięcie adresu starego katalogu spowoduje chyba, że program straci dane konta (login i hasło). Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest moderacja wpisu starego katalogu polegająca na zmianie adresu na obowiązujący i automatyczne wykasowanie drugiego wpisu.

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2010, 12:13:43 »
Obecnie przy zmianie adresu, program i tak nie wprowadza odpowiednich zmian w zapamiętanych hasłach, czyli są one tracone. Przy proponowanym przez nas rozwiązaniu można uwzględnić również modyfikację haseł, czyli przepisanie haseł ze starego katalogu do nowego.

Darek

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2010, 14:34:51 »
Może lepszym rozwiązaniem od proponowanego będzie, jeśli program sam wykryje takie przekierowanie i od razu wyświetli odpowiedni komunikat z pytaniem, czy usunąć dany katalog?
To byłoby świetne rozwiązanie. Właśnie o takie - wygodne z punktu widzenia użytkownika - rozwiązanie mi chodziło.