Autor Wątek: podgląd opisu  (Przeczytany 2431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ilona

• *
podgląd opisu
« dnia: Grudzień 12, 2010, 22:04:35 »
Mam 2 pytania
1. czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa w karcie Opis - Treść opisu - Podgląd? Z info w Pomocy nie jest to dla mnie to jasne - bo np. po wybraniu podglądu mam wyświetlane losowo wybierane kawałki tekstu (zupełnie losowe - a nie wynikające z zastsowanych np synonimów- czy to jest efekt jakiegoś błędu składni?
2. dlaczego opcja Generuj - w w karcie Opis - Treść opisu - Podgląd - "generuje " opisy o róznej długości - czy można to jakos  sparametryzowac?
Za trywialność pytania - przepraszam, dopiero się przebijam ;-)

Complay

• Administrator
Odp: podgląd opisu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2010, 11:21:53 »
Problem tkwi zapewne w niezrozumieniu działania synonimów. Weźmy najprostszy przykład:

Przykładowe {zdanie|wyrażenie} z synonimami.
Części stałe (niezmienne) zaznaczone są kolorem zielonym, natomiast synonimy (części zmienne) kolorem niebieskim.

Przy generowaniu zdania program przepisuje części stałe dokładnie tak, jak są wpisane, natomiast z synonimów losuje tylko jeden. W naszym wypadku możliwe do wylosowania będą tylko 2 kombinacje:

Przykładowe zdanie z synonimami. lub
Przykładowe wyrażenie z synonimami.

Jak widać mają one różne ilości znaków: pierwsze zdanie 33 a drugie 37. Różnica wynika z tego, że synonimy są różnej długości. Dlatego przy tworzeniu opisów należy się starać używać synonimów o zbliżonej ilości znaków, ponieważ im bardziej będą się one różniły długością, tym większy "rozrzut" w ilości znaków będzie miał opis. Minimalna i maksymalna ilość znaków, jaka może zostać wygenerowana z danego opisu, jest na bieżąco wyświetlana przy tworzeniu opisu.

ilona

• *
Odp: podgląd opisu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2010, 22:39:18 »
B. dziękuje - miałam o jeden nawias za dużo ;-)