Autor Wątek: Gdzie zapisywane są informacje o tym, do jakich grup należy katalog?  (Przeczytany 2442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek

• *
Wykonałem aktualizację, która pojawiła się wczoraj i zniknęły mi kategorie które przypisałem do katalogów. Teraz każdy katalog w polu kategoria ma puste miejsce. Dziwne o tyle, że wcześniejsze aktualizacje nie sprawiały żadnych problemów.

Szkoda mi mojej pracy, bo sporo czasu poświęciłem na skategoryzowanie katalogów. Chciałbym dowiedzieć się, w którym pliku przechowywane są informacje o tym jaki katalog należy do której kategorii. Chciałbym ręcznie archiwizować ten plik, aby w przyszłości uniknąć podobnego problemu. Nie jestem pewny czy to była wina aktualizacji, być może to czysty przypadek. Niemniej chciałbym się na przyszłość zabezpieczyć.

Complay

• Administrator
Odp: Gdzie zapisywane są informacje o tym, do jakich grup należy katalog?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 17:47:13 »
Dziwny przypadek. Na pewno zostały wykasowane przypisania do grup, czy tylko zdefiniowane grupy?

Informacje o przypisaniu znajdują się bezpośrednio w bazie katalogów, dlatego zawsze zalecamy zrobić jej kopię przed aktualizacją bazy. Nie chodzi tu tylko o utratę informacji, ale komuś się może po prostu nie podobać aktualizacja i uważa, że lepszą bazę miał przed aktualizacją.

Darek

• *
Odp: Gdzie zapisywane są informacje o tym, do jakich grup należy katalog?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 20:01:52 »
Dziwny przypadek. Na pewno zostały wykasowane przypisania do grup, czy tylko zdefiniowane grupy?
Same grupy zostały takie jak były. To właśnie przypisania do grup zostały usunięte.

Informacje o przypisaniu znajdują się bezpośrednio w bazie katalogów, dlatego zawsze zalecamy zrobić jej kopię przed aktualizacją bazy.
Od pewnego czasu już nie robię kopii bazy katalogów, bo nie miałem problemów. A teraz akurat zdarzyło się nieszczęście. Nie jest to jakaś nieodwracalna strata, tylko po prostu szkoda tej pracy.