Autor Wątek: Generowanie z automatu Tytułów i Opisów ze słowami kluczowymi  (Przeczytany 2231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zxc

• *
Dlaczego nie ma opcji:

1 Tytuły - generowanie tytułów (anchorów) z dowolnie określonych ilości wyrazów
np. tworze tylko jeden tytuł w którym definiuje (tak jak w Ogólne-słowa kluczowe) np 30 słów.
Zadaję 3-4 wyrazów które ma losowo wybrać (i nie powtarzać!). i tak generowany jest tytuł.
A nie w chwili obecnej sam muszę definiować kombinacje.

2. Opisy
Tak samo w opisach powinna pojawić się opcja  do zaznaczenia a system powinien sam wstawiać linki <a> ze słowem kluczowym do katalogowanej strony projektu np. domyślenie 2-3 linki zwrotne.

3. Proszę o dodanie:
- klawisze skrótu Wypełnij jako Tytuł
- klawisz skrótu Następny zestaw nie kasuje wcześniejszego wpisu tylko dokleja kolejny

4. Nie uzupełnia Kod pocztowy, Miasto, Telefon itp..

5. Zdefiniowałem Klawisz skrótu "Zgłoś jako niedziałający" i gdy mam otwartą zakładkę to gdy naciskam skrót to nie zamyka zakładki i nie usuwa z "Pamięci systemu"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 13:34:51 wysłana przez zxc »

Complay

• Administrator
Odp: Generowanie z automatu Tytułów i Opisów ze słowami kluczowymi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:23:40 »
1. Tego raczej nie wprowadzimy, ponieważ na skutek takich działań powstają tytuły będące tylko zlepkiem słów kluczowych, a tych większość moderowanych katalogów nie przyjmuje. Synonimy są wystarczająco elastyczne do tworzenia dużej liczby kombinacji tytułów.

2. My zrozumieliśmy to tak: po utworzeniu opisu użytkownik definiuje listę słów (anchorów) oraz dla każdego słowa odpowiadający mu link. Później program w czasie wypełniania formularza wyszukuje w opisie zdefiniowane słowa i zastępuje je odpowiednimi linkami. O to chodziło? Jeśli tak, to planujemy taką funkcję wprowadzić.

3.
- istnieje już klawisz skrótu dla przycisku Wypełnij, nie ma sensu wprowadzać jeszcze skrótów dla wypełniania pojedynczych pól
- skrót Następny zestaw odpowiada tylko za zmianę zestawu - nic nie kasuje, ani nic nie wypełnia

4. Do tego celu stworzono możliwość definiowania własnych pół formularzy (menu Ustawienia -> Pola formularzy).

5. Akcję, którą ma wykonać program po zgłoszeniu katalogu jako niedziałający można zdefiniować w ustawieniach programu: Ustawienia -> Zaawansowane -> Akcje kart.

zxc

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 13:23:35 »
1. Sekcja "Tytuły"
Tytuły są bardzo ważne, ponieważ większość katalogów tworzy linki do naszej strony, umieszczając w tekście odnośnika (anchora) tytuł, który podaliśmy w formularzu. Jest to właściwie istota katalogowania: pozyskiwanie linków do naszej strony na odpowiednie anchory.
Więc tytuł musi być zlepkiem słów kluczowych.. prawda?
2.
My zrozumieliśmy to tak: po utworzeniu opisu użytkownik definiuje listę słów (anchorów) oraz dla każdego słowa odpowiadający mu link. Później program w czasie wypełniania formularza wyszukuje w opisie zdefiniowane słowa i zastępuje je odpowiednimi linkami. O to chodziło? Jeśli tak, to planujemy taką funkcję wprowadzić.
Jeszcze prościej...
moja stron to np. www.cos.pl
więc w Opisie będą tworzone 2-3 linki automatycznie wskazujące na www.cos.pl z losowymi anchorami

3.
- istnieje już klawisz skrótu dla przycisku Wypełnij, nie ma sensu wprowadzać jeszcze skrótów dla wypełniania pojedynczych pól
Ale jak chce losować tytuł bo ten wygenerowany mi akurat się "nie podoba" to dlaczego mam klikać z menu?
uważam że wszystkie ważniejsze funkcje powinny być dostępne z klawiszy skrótu

- skrót Następny zestaw odpowiada tylko za zmianę zestawu - nic nie kasuje, ani nic nie wypełnia
przechodzi do Zestawu - w którym są zdefiniowane teksty i z tego zestawu losuje utworzone teksty ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 13:31:46 wysłana przez zxc »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:54:08 »
Więc tytuł musi być zlepkiem słów kluczowych.. prawda?
Niekoniecznie. Tytuły to na ogół wyrażenia jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Więc zazwyczaj są to sensowne frazy. Oczywiście zdarza się, że są to zlepki wyrazów typu: "katalogowanie program", "pozycjonowanie Łódź", jednak one też zachowują sens. A bardzo trudno tak dobrać 30 słów kluczowych, żeby wszystkie kombinacje były w miarę sensowne. Natomiast dla mniejszej ilości takich słów można spokojnie ręcznie wpisać kombinacje za pomocą synonimów.

Jeszcze prościej...
moja stron to np. www.cos.pl
więc w Opisie będą tworzone 2-3 linki automatycznie wskazujące na www.cos.pl z losowymi anchorami
Jedno nie wyklucza drugiego. W opisanym przez nas rozwiązaniu można zdefiniować listę słów i dla każdego z nich przypisać ten sam adres. Oczywiście będzie można definiować, ile jednocześnie ma być linków i program wybierze losowo odpowiednią ilość anchorów. W ten sposób osiągnie się powyższy efekt.

Ale jak chce losować tytuł bo ten wygenerowany mi akurat się "nie podoba" to dlaczego mam klikać z menu?
uważam że wszystkie ważniejsze funkcje powinny być dostępne z klawiszy skrótu
Dobrze, pomyślimy nad wprowadzeniem skrótów. Jednak dla jednego są ważne takie funkcje, a dla drugiego inne. Wprowadzenie skrótów do wszystkiego wymaga specjalnego menedżera, który będzie wykrywał konflikty i pozwoli nie pogubić się w masie skrótów.
Jednak w pierwszej kolejności będziemy pracować nad menedżerem pasków narzędzi, dzięki czemu będzie można niemal dowolną akcję wyciągnąć na pasek.

przechodzi do Zestawu - w którym są zdefiniowane teksty i z tego zestawu losuje utworzone teksty ?
Tak, przechodzi do następnego zestawu i od tej pory program będzie wstawiał teksty z tego zestawu (po naciśnięciu "Wypełnij" lub po przeładowaniu strony).