Autor Wątek: Zamykanie aplikacji podczas otwierania katalogów  (Przeczytany 9599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnihas

• *
Zamykanie aplikacji podczas otwierania katalogów
« dnia: Sierpień 08, 2011, 00:17:48 »
Witam,

Mam problem z SEOLight w wersji 1.21 na Windows XP SP3 PL Professional. Podczas otwierania niektórych katalogów np. sklep.di.com.pl, odi.pl program zamyka się komunikatem "Wystąpił problem z aplikacją seolight.exe i zostanie ona zamknięta."

Sygantura błedu: AppName: seolight.exe, AppVer: 0.0.0.0, ModName ssleay32.dll, ModVer 0.0.0.0, Offset 000203a0.

Co może być powodem tego błędu? Jeśli są potrzebne jakieś dodatkowe dane, proszę o informację.

Pozdrawiam,
Michał

filemandzowy

• *
Odp: Zamykanie aplikacji podczas otwierania katalogów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:18:40 »
Witam,

Mam podobnie. U mnie pomaga wyłącznie obsługi java scriptu w ustawieniach.
Choć to marne rozwiązanie bo w seokatalogach pola w formularzu dodawania są nieaktywne.

Pozdrawiam
Jacek

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2011, 08:50:58 »
Proszę również sprawdzić, czy nie jest ustawione gdzieś wstawianie sekwencyjne, ponieważ jest błąd w programie, powodujący wieszanie w tym trybie wstawiania.

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2011, 11:23:51 »
Jeżeli komuś pomaga wyłączenie JavaScriptu, to wina może leżeć w starej wersji bibliotek Qt. Oficjalnie nową wersję wprowadzimy wraz z SeoLight 2, jednak już teraz można je samodzielnie uaktualnić.

Opisany niżej sposób aktualizacji dotyczy wersji dla Windows. Użytkownicy Linuksa mogą skorzystać z systemowych bibliotek Qt według opisu w FAQ (punkt 9).

Opis aktualizacji bibliotek Qt:
1. Pobrać nowe biblioteki: biblioteki.zip
2. Rozpakować pobrane archiwum - powinien pojawić się katalog biblioteki.
3. Wejść do katalogu biblioteki, zaznaczyć wszystko co w nim jest i skopiować.
4. Otworzyć katalog z programem SeoLight (domyślnie "C:\Program Files\SeoLight" lub "C:\Program Files (x86)\SeoLight") i wkleić skopiowane wcześniej pliki. Jeśli pojawi się pytanie o zastąpienie plików, wybrać "Tak".

mnihas

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2011, 18:56:21 »
Niestety wymiana bibliotek nie pomogła.

mnihas

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:39:49 »
Wstawianie sekwencyjne nie jest nigdzie włączone.

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2011, 08:39:59 »
Możliwe również, że program jest blokowany przez antywirus lub firewall. Proszę wyłączyć wszystkie tego typu narzędzia chwilowo i sprawdzić działanie SeoLight.

djarpa

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2011, 12:05:22 »
Problem jak wyżej - aktualizacja bibliotek nie pomaga, wyłączenie wstawiania sekwencyjnego i antywirusa też! Po wyłączeniu obsługi JavaScript program się nie wyłącza ale wówczas właściwie jest bezużyteczny. Co z tym zrobić? - bo w ten sposób nie da się pracować!

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2011, 17:27:08 »
Ciężka sprawa, z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkaliśmy. Zazwyczaj zmiana bibliotek pomagała, ponieważ w nowej wersji ulepszono JavaScript. Jeśli nie, to winny okazywał się program antywirusowy lub zapora sieciowa.

Dlatego dziwi nas ta sytuacja. Na pewno operacja uaktualnienia bibliotek została dobrze przeprowadzona? Aby się upewnić, proszę wejść do katalogu z programem, odszukać plik QtCore4.dll, kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać "Właściwości". W oknie, które się pojawi, wybrać zakładkę "Szczegóły" - powinien tam widnieć numer wersji.

djarpa

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2011, 17:57:00 »
Numer wersji QtCore4.dll to 4.7.3.0. Faktycznie "ciężka sprawa" bo pomaga tylko wyłączenie JavaScript a jak wspomniałem wcześniej, to żadne rozwiązanie. Dodam że używam antywirusa NOD32 ale go wyłączałem i nic nie pomagało. Problemy zaczęły się chyba od wersji 1.21 bo wcześniej zamykanie programu zdarzało się sporadycznie a teraz za kazdym razem, kiedy wchodzę do jakiegokolwiek katalogu.

mnihas

• *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2011, 10:48:15 »
U mnie wyłączenie firewalla i antywirusa (avast) też nie pomogło. Co prawda problem nie dotyczy wszystkich katalogów, a tylko części, jednak jest to problem. Spróbuję jeszcze całkiem odinstalować antywirusa i zobaczymy co będzie wtedy.

Czy można włączyć logowanie wykonywanych operacji w bibliotece Qt, aby dokładnie poznać miejsce problemu?

@djarpa: Jaką masz wersję systemu operacyjnego? Może to jakaś poprawka MS? Staram się znaleźć coś wspólnego między naszą konfiguracją co może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Michał

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2011, 19:24:57 »
Z użytkownikiem djarpa prowadziliśmy korespondencję mailową i w końcu znalazł, co było u niego przyczyną wieszania. Winne okazały się biblioteki OpenSSL. Nie są one dostarczane wraz z SeoLight, dlatego znajdują się zazwyczaj w katalogu "Program Files\OpenSSL". Chodzi o dwa pliki: ssleay.dll i libeay32.dll. Użytkownikowi djarpa pomogło podmienienie tego pierwszego pliku na jakiś inny, znaleziony w internecie.

Problem rozwiązać może też całkowite odinstalowanie tych bibliotek, jeśli nie są potrzebne. Najlepiej zacząć od zmiany nazw tych plików i zobaczyć, czy to one powodują wieszanie.

mnihas

• *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2011, 22:07:45 »
Dziękuję, miałem libeay32.dll w windows\system32.

joland

• *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:59:13 »
Witam
Program wiesza się notorycznie. Jeśli jest problem z bibliotekami to proszę napiszcie krótką instrukcję, będzie spokój. Jeśli chodzi o antivira to bez przesady, nie będę wyłączał antivira podczas pracy z bazą katalogów, które jak wiemy zdarzają się być zainfekowane....

niepospolita

• *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2012, 23:45:17 »
Miałam ten sam problem i działania z bibliotekami nie przyniosły oczekiwanego skutku. Utworzyłam po prostu grupę katalogów, w której umieściłam wszystkie "wywalające" (wszystkie podane tutaj na forum oraz kilka wyłowionych indywidualnie). Po ustawiniu filtrów wszystko działa jak powinno :)