Autor Wątek: Proste Pingowanie [wprowadzono]  (Przeczytany 3431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michalzxc

• *
Proste Pingowanie [wprowadzono]
« dnia: Wrzesień 02, 2011, 01:32:57 »
Po zgłoszeniu wpisu do katalogu przenoszę dany katalog do odłożonych, po paru dniach przeszukuje odłożone katalogi, czy pojawił się w nich już wpis który dodawałem. Jeśli tak, to przenoszę katalog do dodanych i przeklejam adres strony z wpisem do notatnika w celu ich późniejszej indeksacji.

Czy istniała by możliwość dodania przycisku "Wyślij ping", który wyśle, jeden pojedynczy, pakiet ping'a na adres wpisanego w konfiguracji serwera ping (bardzo ważna, dla mnie, była by możliwość wpisania w konfiguracji adresu własnego serwera ping)?
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 18:34:49 wysłana przez Complay »

Complay

• Administrator
Odp: Proste Pingowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2011, 09:30:29 »
Co do pingowania, to jest już o tym temat: http://www.seolight.pl/forum/index.php/topic,34.0.html. Dodając ta funkcję uwzględnimy oczywiście możliwość wpisania własnego serwera ping.

Natomiast jeśli chodzi o opisany wyżej sposób działania, to nie ma konieczności przenoszenia katalogów do listy "Odłożone". Można je przenieść od razu do "Dodanych" (skrót Ctrl+D) i zapisać adres strony z wpisem (skrót Ctrl+S, wcześniej trzeba otworzyć stronę z wpisem). Jest to o wiele szybsze działanie. Katalogi z zapamiętanymi linkami do wpisów są wyróżnione kolorem zielonym, także nie pomieszają się jedne z drugimi.

michalzxc

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2011, 09:57:40 »
Co do pingowania, to jest już o tym temat: http://www.seolight.pl/forum/index.php/topic,34.0.html. Dodając ta funkcję uwzględnimy oczywiście możliwość wpisania własnego serwera ping.
Widziałem przed napisaniem ten temat, utworzyłem nowy ponieważ w tamtym temacie pojawiały się pytania o dość złożone rozwiązania "automatyczne pingowanie i indeksowanie wpisów" i zastanawiałem się, czy dużo bardziej minimalistyczne rozwiązanie nie miałoby szans być wprowadzone szybciej.

Natomiast jeśli chodzi o opisany wyżej sposób działania, to nie ma konieczności przenoszenia katalogów do listy "Odłożone". Można je przenieść od razu do "Dodanych" (skrót Ctrl+D) i zapisać adres strony z wpisem (skrót Ctrl+S, wcześniej trzeba otworzyć stronę z wpisem). Jest to o wiele szybsze działanie. Katalogi z zapamiętanymi linkami do wpisów są wyróżnione kolorem zielonym, także nie pomieszają się jedne z drugimi.
Dziękuje, tak jest rzeczywiście dużo wygodniej :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 10:05:13 wysłana przez michalzxc »

czaras

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2012, 11:32:34 »
Cenna uwaga, ja tez akurat wszystko co dodawalem i musialo byc zmoderowane, to wrzucalem do listy Odlozone. Zanim jednak przestawie swoje nawyki to chcialem zapytac do czego moze mi sie przydac w takim razie ta lista Odlozone.
I jeszcze jedno: czy pozycje znajdujace sie na liscie Dodane sa w jakis sposob automatycznie sprawdzane czy faktycznie moj wpis wciaz 'siedzi' na danym preclu/katalogu?

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2012, 17:17:32 »
Lista "Odłożone" służy do umieszczania katalogów, do których z różnych powodów nie udało się dodać strony, ale może uda się to zrobić po jakimś czasie.

Przykład:
Katalog przyjmuje strony z PR > 1. Nasza strona posiada dopiero PR = 0, zatem możemy przenieść go do listy "Odłożone" i powrócić do niego, gdy nasza witryna osiągnie wymagany PR.

Czy pozycje znajdujace sie na liscie Dodane sa w jakis sposob automatycznie sprawdzane czy faktycznie moj wpis wciaz 'siedzi' na danym preclu/katalogu?

Obecnie nie, natomiast w przyszłości planujemy wprowadzić funkcję automatycznego wyszukiwania linków do wpisów.