Pozycjonowanie stron

Jak to się robi?

Pozycjonowanie stron określane jest również mianem optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych. Polega ono na tym, aby za pomocą odpowiednich metod osiągnąć w jakimś serwisie możliwie najwyższą pozycję przy wyszukiwaniu. W chwili obecnej wyszukiwarką tą jest w głównej mierze Google – najbardziej popularna tego rodzaju strona na świecie, szacuje się, iż za jej sprawą realizowanych jest trzy czwarte wyszukiwań w skali globalnej.

seo

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron jest szalenie ważne, o czym w głównej mierze wiedzą ci, którzy za pośrednictwem Internetu prowadzą działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży określonych towarów i usług – na przykład sklepy internetowe. W tym przypadku pozycjonowanie stanowi bardzo istotny element SEM – czyli marketingu w wyszukiwarkach (skrót od angielskiego wyrażenia Search Engine Marketing). Podstawowym celem, jaki tego rodzaju działania mają osiągnąć jest sprawienie, aby po wpisaniu przez użytkownika w oknie wyszukiwarki określonego słowa konkretna strona miała możliwie jak najwyższą pozycję. Internauci są bowiem ze swojej natury dość leniwi i przeglądanie wyników wyszukiwania ograniczają maksymalnie do trzech stron (tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach wertują je dotąd, aż znajdą to, czego poszukują). Usługi w zakresie pozycjonowania są świadczone przez coraz większą liczbę firm czy nawet osób prywatnych, jednak są to usługi marnej jakości lub bardzo drogie.

Katalogi wciąż skuteczną formą pozycjonowania

Innym elementem wspomagającym pozycjonowanie, ale znacznie tańszym jest katalogowanie, czyli dodawanie stron do internetowych katalogów. Niektórzy mówią, że katalogi straciły na znaczeniu i dzisiaj nie warto już się nimi zajmować. Jest to oczywiście nieprawda. Faktem jest, że katalogi nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś ale nadal są nieodzowne podczas dobrego pozycjonowania. Jest tylko jeden warunek - należy dodawać do moderowanych, wartościowych katalogów, a to może być osiągnięte tylko przez ręczne dodawanie, nie automat, który tak naprawdę w większości spamuje i pogarsza jakość katalogów.

Dowiedz się więcej o katalogowaniu stron

Dlatego stworzyliśmy program SeoLight, półautomat umożliwiający maksymalną skuteczność poprzez pełną kontrolę nad procesem dodawania oraz znacznie przyspieszający ten proces poprzez liczne udogodnienia. Poza tym obecnie coraz większe znaczenie mają tzw. precle. Są to specjalne katalogi zawierające artykuły w których umieszczone są linki do pozycjonowanej strony. Linki otoczone tekstem zgodnym z tematyką strony mają mocniejszy wpływ na pozycję w rankingu wyszukiwarek niż linki tradycyjne. Nasz program posiada szereg funkcji ułatwiających dodawanie wpisów do tego typów stron.

Więcej o programie SeoLight...