O programie

Do czego służy SeoLight?

SeoLight powstał z myślą o ułatwieniu oraz przyspieszeniu dodawania stron internetowych do katalogów oraz tzw. precli. Program posiada szereg funkcji, dzięki którym żmudny proces katalogowania stanie się przyjemnym zajęciem, a Twoje strony osiągną wysokie pozycje w Google oraz innych popularnych wyszukiwarkach internetowych.


Możliwości programu

Automatyczne wypełnianie pól formularzy

Automatyczne podświetlanie oraz przewijanie do słów kategorii dla danej strony, co pozwala na bardzo szybkie nawigowanie po katalogu w celu dodania wpisu.

Automatyczne wypełnianie pól formularzy wcześniej zdefiniowanymi danymi: adres, opis, słowa kluczowe itp. Jeśli udało się wypełnić wszystkie pola program automatycznie wysyła formularz, co czyni dodawanie prawie automatycznym. Możliwość edycji wyrażeń regularnych odpowiadających za wypełnianie, dzięki czemu program można dostosować do każdego skryptu katalogów.
Program umożliwia również definiowanie nowych pól przez użytkownika, dzięki czemu może być dostosowany np. do współpracy z multikodami.

Zestawy

Dla każdej strony można zdefiniować dowolną ilość zestawów, czyli grup adresów, opisów, tytułów, artykułów, słów kluczowych itd. oraz wygodnie przełączać się między nimi. Dzięki temu możliwe jest łatwe katalogowanie kilku podstron danej strony lub przyporządkowanie określonej ilości tytułów dla odpowiadających im opisów, co czyni katalogowanie jeszcze skuteczniejszym i nie do rozpoznania z dodawaniem stron w pełni ręcznym.

Zaawansowany edytor opisów i artykułów

Możliwość stosowania synonimów dla opisów, tytułów, artykułów oraz zdefiniowania dowolnej ilości tytułów dla strony - wszystko będzie losowo wstawiane podczas wypełniania formularzy. Synonimy można zagnieżdżać dowolną ilość razy. Dodatkowo w programie zawarty jest zaawansowany edytor synonimów posiadający takie funkcje jak: kolorowanie, uzupełnianie i podświetlanie nawiasów, a także podpowiadanie synonimów w pełnej odmianie polskiej.

Wsparcie dla precli

Wsparcie dla precli. Oprócz podstawowych rzeczy jak wypełnianie i synonimizowanie (jak w opisach) artykułów, program posiada również funkcję autorejestracji do WordPress'ów - najpopularniejszego obecnie skryptu dla Presell Pages. Podczas logowania zapamiętywane jest hasło, dzięki czemu w późniejszym czasie możliwe jest automatyczne logowanie po wybraniu precla z listy. Dodatkowo SeoLight oferuje także wsparcie dla skryptu MocneLinki, w tym automatyczne przechodzenie do strony dodawania nowego artykułu oraz konwersja znaczników <a> na [url].

Pingowanie

Pingowanie linków do wpisów, które znacznie przyspiesza ich indeksację w wyszukiwarce.

Automatyczne rozpoznawanie captcha

Automatyczne rozpoznawanie CAPTCHA za pomocą zewnętrznych serwisów. Po rejestracji w danej usłudze np. Antigate.com i wykupieniu punktów wystarczy otrzymany klucz wpisać w ustawieniach programu, a SeoLight zajmie się resztą.

Grupy projektów

Dowolna organizacja katalogowanych stron za pomocą grup projektów. Opcja szczególnie przydatna dla osób zawodowo zajmujących się katalogowaniem i obsługujących wielu klientów jednocześnie.

Obsługa kart

Dzięki obsłudze kart (zakładek) dodawanie następuje błyskawicznie: po dodaniu wpisu wystarczy jeden klik na przycisk na karcie a program zapamięta, że dodano do danego katalogu, otworzy następny (nieotwarty dotychczas) w aktualnej karcie oraz przeniesie nas do kolejnego już otwartego katalogu w innej karcie. Dzięki temu my dodajemy, a w tle ciągle wczytują się następne katalogi.

Automatyczne sprawdzanie podstawowych informacji SEO o aktualnie otwartej stronie: Page Rank, Site PL, Backlinks.

Wyszukiwanie linków do wpisów

Automatyczne wyszukiwanie linków do wpisów, szczególnie przydatne dla osób zawodowo zajmujących się pozycjonowaniem, którzy potrzebują raportów ze swojej pracy. Funkcja znajduje również zastosowanie w przypadku zwykłych użytkowników, którzy chcą podlinkować lub pingować swoje wpisy.

Generowanie raportów

Program umożliwia generowanie raportów z dodanych katalogów. Raporty są generowane na podstawie daty dodania strony do katalogu (jest ona wpisywana automatycznie) oraz z linków do wpisów. Raporty można tworzyć w postaci pliku CSV, PDF lub HTML. Dodatkowo istnieje możliwość zdefiniowania dowolnego wyglądu raportu na podstawie szablonu w HTML + CSS. Dzięki tym wszystkim możliwościom program nadaje się idealnie dla zawodowych pozycjonerów.

Narzędzie do monitorowania pozycji w google

Wbudowane narzędzie do monitorowania pozycji w Google dodawanej strony. Wystarczy zdefiniować dowolną ilość słów/wyrażeń pod jakimi ma być sprawdzana pozycja strony. Następnie jednym kliknięciem następuje sprawdzenie, a program zapamiętuje wyniki, które możemy później zapisać w pliku CSV. Dzięki temu możliwe jest później stworzenie wykresów w innym programie obrazujących zmianę pozycji w Google dla danego słowa w określonym przedziale czasu.

Zdefiniowanie listy serwerów proxy powoduje, że każde zapytanie będzie wykonywane za pomocą kolejnego serwera z listy, co pozwala na znaczne zwiększenie anonimowości i uniknięcia zbanowania. Można utworzyć różne listy dla każdej z funkcji: sprawdzanie informacji SEO, pozycji w Google, wyszukiwania linków do wpisów i pingowania.

Synchronizacja danych poprzez serwer FTP

Synchronizacja danych pozwala na przechowywanie całej konfiguracji i danych na serwerze FTP. Pozwala wybrać, które dane mają być przechowywane, a także oferuje możliwość automatycznego synchronizowania przy uruchamianiu oraz zamykaniu programu.
Dzięki temu zyskujesz nie tylko bezpieczną kopię zapasową na serwerze FTP, ale również zawsze aktualne dane na każdym komputerze, na którym pracujesz.

Wraz z programem dostarczana jest aktualna baza ponad 2000 katalogów. Wiadomo, że utrzymanie tak dużej bazy ciągle jak najbardziej aktualnej jest zadaniem trudnym dlatego użytkownicy programu mogą jednym kliknięciem (nie trzeba wchodzić na żadną stronę) zgłosić nam informację, że dany katalog nie działa lub informacje o nim w bazie są nieaktualne - pomoże nam to stale ulepszać bazę katalogów.

Menedżer bazy katalogów

Pomimo to zdajemy sobie sprawę, że nie każdy użytkownik będzie chciał się dzielić informacjami o katalogach lub posiada własną listę katalogów. Dlatego do programu dołączono bardzo wygodne i funkcjonalne narzędzie do tworzenia nowych baz oraz edycji już istniejących. Istnieje możliwość importowania oraz eksportowania katalogów do pliku CSV lub zwykłego tekstowego oraz tworzenia dowolnej ilości nowych baz, pomiędzy którymi możemy się później przełączać - wystarczy wskazać w ustawieniach programu, z którego pliku bazy katalogów ma korzystać. To wszystko sprawia, że program jest bardzo elastyczny i dostosuje się do każdego: mniej lub bardziej wymagającego użytkownika.

To co odróżnia nasz program od konkurencji to przede wszystkim przeglądarka oparta na WebKicie - tym samym silniku, który jest w Safari lub Google Chrome. Jest on znany z szybkości działania oraz bardzo dużej zgodności ze standardami (wynik 100/100 w teście Acid3).

Program jest dostępny zarówno dla użytkowników systemu Windows jak i Linux - bez żadnych emulatorów. Program działa natywnie pod każdym systemem i jest bardzo szybki (nie wymaga Javy lub NET Framework). Dodatkowo oferujemy wersję przenośną, która nie wymaga instalacji i pozwala na używanie SeoLight np. z pendrive'a.

Intuicyjny interfejs

Wszystko to w bardzo intuicyjnym, przyjaznym dla oka i w pełni konfigurowalnym interfejsie - wszystkie elementy można dowolnie przemieszczać, rozciągać oraz ukrywać. Na każdym pasku narzędzi można umieścić najczęściej używane funkcje, można również tworzyć własne paski narzędzi, a nawet modyfikować menu kontekstowe.

Nie daj się wyprzedzić konkurencji

Kup program SeoLight