Szybki start - Przewodnik po programie SeoLight

Wybór katalogów

Ten krok powinien być właściwie przed katalogowaniem, jednak do jego zrozumienia konieczne było zaznajomienie się z listami katalogów.

W bazie katalogów dostarczanej z programem znajduje się kilka tysięcy rekordów. Nie zawsze będziemy chcieli do wszystkich dodawać naszą stronę, dlatego SeoLight pozwala filtrować katalogi na listach. Filtr dla danej listy ustawia się wybierając go z rozwijalnego pola filtrów nad listą:

Pole filtrów

Na zrzucie widać wybraną pozycję "brak", co oznacza brak filtrowania. Na razie jest to jedyna dostępna opcja. Aby możliwe były do wyboru inne filtry, musimy je najpierw zdefiniować. W tym celu wybieramy z menu "Ustawienia -> Filtry katalogów".

Pojawi się okienko, które na pierwszy rzut oka wygląda skomplikowanie, jednak dzięki pomocnym wskazówkom jego obsługa nie powinna sprawiać problemów. Po lewej stronie znajduje się lista zdefiniowanych filtrów. Obecnie jest ona pusta, klikamy więc przycisk "Dodaj" i wpisujemy nazwę filtru np. "filtr1". Następnie po prawej stronie określamy kryteria, jakie mają spełniać katalogi po wybraniu naszego filtru. Możemy wybrać listę skryptów, grupy katalogów oraz dodatkowe kryteria. Grupy są dla zaawansowanych użytkowników, więc się nimi nie zajmujemy. Polecamy na początku dodawać do katalogów darmowych i moderowanych oraz nie wymagających linka zwrotnego. Wpisujemy więc w pole dodatkowych kryteriów wyrażenie: moderowany AND darmowy AND NOT link_zwrotny.

Teraz możemy zmienić nazwę filtru na bardziej odpowiednią. W tym celu klikamy dwukrotnie na nasz filtr na liście po lewej i wpisujemy: "moderowane darmowe bez lzw". Ostateczny wynik powinien być mniej więcej taki:

Okno filtrów

Klikamy OK, co powoduje zapisanie zmian. Zdefiniowany filtr dostępny jest już w polu filtrów i możemy go wybrać:

Wybór filtru

Zauważmy, że możemy zdefiniować wiele filtrów i szybko przełączać się między nimi. Dodatkowo każdy filtr można użyć w wielu projektach i w dowolnej liscie katalogów. Daje to wygodę pracy i dużą oszczędność czasu z ogromną bazą katalogów.

Presell Pages >