Szybki start - Przewodnik po programie SeoLight

Wyszukiwanie linków do wpisów

Wyszukiwanie odnośników do wpisów polega na zbieraniu informacji o istniejących linkach w katalogach, do których uprzednio został dodany wpis. Funkcja automatycznego wyszukiwania dostępna w SeoLight jest szczególnie przydatna, gdy katalog jest moderowany i wpisy publikowane są z pewnym opóźnieniem.

Znalezione odnośniki do wpisów można wykorzystać np. do pingowania (w celu szybszej indeksacji w wyszukiwarkach) lub utworzenia raportu z wykonanej usługi katalogowania.

Wyszukiwanie

Okno automatycznego wyszukiwania linków można uruchomić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest zaznaczenie na liście Dodane katalogów, w których chcemy wyszukać odnośnik, kliknięcie prawym przyciskiem myszki na obszarze listy i wybranie opcji Wyszukaj linki do wpisów.

Automatyczne wyszukiwanie linków

Jeżeli chcemy przeprowadzić wyszukiwanie we wszystkich katalogach znajdujących się na liście Dodane, możemy skorzystać z opcji Wyszukaj linki do wpisów dostępnej w menu Narzędzia.

Automatyczne wyszukiwanie linków

SeoLight obsługuje automatyczne wyszukiwanie w następujących skryptach: SEOKatalog, SiNooke, EasyDir, qlWeb, qlWeb by Jachu, web-news, otwarty.pl mini, Arfooo, INDEXU, Php Link Directory, ABIX, WordPress, WP Kat. Z uwagi na to, lista katalogów w oknie automatycznego wyszukiwania ograniczona jest do katalogów opartych na wymienionych skryptach.

Aby rozpocząć wyszukiwanie, należy w lewym górnym rogu okna wybrać adres, który muszą zawierać wyszukiwane linki, a następnie kliknąć przycisk start.

Okno wyszukiwania linków

Jeżeli jakiś odnośnik nie został znaleziony lub jest błędny, możemy przeprowadzić jego edycję. W tym celu należy kliknąc dwukrotnie na wybranej komórce i wprowadzić żądaną zawartość.