Autor Wątek: Kilka uwag po aktualizacji do 2.5  (Przeczytany 1967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam

• *
Kilka uwag po aktualizacji do 2.5
« dnia: Luty 16, 2015, 12:43:08 »
Witam,
po aktualizacji do v.2.5 napotkałem na kilka problemów, oto one:

1. Gdy na liście "dodane" ustawię sobie, żeby pokazywało mi nieistniejące w danej bazie katalogi (wybór za pomocą "diamentu/lejka"), to powinno być to ustawienie zachowane do momentu aż ręcznie go nie zmienię. W chwili obecnej z każdym uruchomieniem programu, katalogi są ukrywane.

2. Narzędzie do sprawdzenia stopnia zaindeksowania wpisów nie bierze pod uwagę katalogów będących poza bazą ("czerwonych") nawet jeśli są odkryte przez użytkownika.

Dodatkowo, nie można kopiować adresów których nie ma/które są w indeksie. Oprócz tego, wpisy będące poza indeksem mogłyby mieć komunikat "nie" oznaczony czerwonym kolorem.

3. Kiedy używamy opcji "wypełnij", wtedy nie są zliczane użycia przy opisach/tytulach itp.

4. Gdy mamy kilka grup z opisami, które chcemy wstawiać "sekwencyjnie" i dobrniemy do końca, wtedy dana grupa, w której "skończyły" się opisy powinna być automatycznie pozbawiana ptaszka który odpowiada za używanie danej grupy (wraz z komunikatem powinna się odhaczać) - tak, aby uniknąć sytuacji, w której w formularzu dodawania pole z opisem pozostanie puste.

5. Jest problem z poprawnym wstawianiem opisów w przypadku wybrania opcji "sekwencyjne cykliczne". Kilka pierwszych opisów idzie po kolei z listy, ale już przy 2-3 wpisie opisy zaczynają przeskakiwać i tracą kolejność. Zupełnie nie wiem dlaczego i choć próbowałem, to nie zauważyłem żadnej zależności. Czasami nawet zdarza się, że nie zapętla opisów i w ogóle nie wypełnia odpowiedniego inputu w formularzu gdy dojdzie do końca listy (tak jakby opisy się skończyły).

Dodatkowo, jeśli otworzę katalog, ale nie dodam w nim wpisu i wybiorę sobie kolejny do dodania, to podany mi zostanie dopiero 2 opis, zamiast pierwszego. SL wraz z otworzeniem danego katalogu przypisuje do niego jakby opis i w kolejnym katalogu podaje już inny opis nawet jeśli nie dodaliśmy wpisu do tego pierwszego katalogu. Jeśli np. nie dodam do pierwszych 5 katalogów wpisu, to w 6 katalogu, do którego wpis będę dodawał, SL zaproponuje mi dopiero szósty opis.

Miałem też podobny problem w przypadku "sekwencyjnych" - jednego razu opis nie był ptaszkowany i cały czas był wstawiany pierwszy z listy. Nie powtórzył mi się jednak ten błąd, więc może to było jakieś chwilowe zawirowanie.

6. Jest problem gdy w danym katalogu mamy dwa pola tekstowe na opis - opis krótki + opis docelowy. Z automatu wypełnia się nam opis średni, ale gdy wstawimy opis krótki (z menu podręcznego) to po dodaniu wpisu zliczany jest tylko ten drugi. W sytuacji, gdy wstawiamy dwa opisy bezsprzecznie powinny zostać zliczone obydwa.

[edit]: Zauważyliśmy, że zliczany jest ten opis, który jest wyżej - jeśli w jednym skrypcie wyżej jest opis, który wstawiamy ręcznie, to zostaje on zliczony, ale jeśli w drugim jest on niżej, to zliczany jest ten opis, który został wrzucony z automatu.

7. W sytuacji, kiedy mamy zaznaczony jakiś tytuł do wstawiania, ale w formularzu wybierzemy ręcznie inny (za pomocą podręcznego menu), wtedy mimo wszystko zliczany jest ten tytuł, który został pierwotnie wrzucony do formularza. W przypadku gdy żaden tytuł nie jest zaznaczony i wybierzemy sobie go ręcznie, wtedy nie jest zliczany żaden z tytułów. Słowem, wszelkie zmiany jakich dokonamy ręcznie (korzystając z podręcznego menu) nie są brane pod uwagę przy zliczaniu użyć.

Najważniejsze i najbardziej pilne są dla mnie punkty 3, 5 i 6, gdyż one zaburzają generowanie odpowiednich opisów i ich zliczanie, co wpływa na unikalność.

Bardzo proszę o możliwe szybkie wdrożenie poprawek/ustosunkowanie się.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 14:48:40 wysłana przez adam »

Complay

• Administrator
Odp: Kilka uwag po aktualizacji do 2.5
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2015, 16:45:28 »
1. Tak, znamy to zachowanie, zostanie poprawione z przyszłych aktualizacjach.

2. Takie były założenia, ponieważ katalogi czerwone zazwyczaj już nie istnieją i znacznie wydłużały czas sprawdzania.
Adresy można kopiować pojedynczo: wystarczy zaznaczyć komórkę z adresem i użyć skrótu Ctrl+C.

3. Nie zauważyliśmy tego problemu. Czy dzieje się to za każdym razem? Być może problem pojawia się po przeładowaniu strony kiedy wprowadzone są złe dane w formularzu katalogu.

4. Pomyślimy nad wprowadzeniem tej opcji.

5. Tutaj powodem może być katalogowanie w wielu kartach jednocześnie. Po wybraniu opisu dla jednej karty, w następnej jest wybierany kolejny itd. Stąd mogą brać się przeskoki.

6. Działanie programu w tej kwestii nie uległo zmianie, zawsze tak się działo. Niestety bardzo trudno jest zaimplementować poprawne zliczanie w takich przypadkach, przy tak wielu różnych skryptach.

7. Nie stwierdziliśmy u nas tego błędu, czy na pewno spowodowany jest ręcznym wypełnianiem? Być może przyczyna jest podobna jak w punkcie 3.

adam

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2015, 21:00:49 »
2. To nie jest nic pilnego, ale wydaję mi się, że w narzędziu można dodać rozwijalną listę, z której użytkownik będzie wybierał czy chce sprawdzić linki z wszystkich katalogów czy tylko tych będących w bazie. Alternatywnie może to być powiązane z wyborem co ma się wyświetlać na liście dodanych - jeśli user zaznaczył, że chce widzieć "czerwone" katalogi, to powinny być też one brane pod uwagę w sprawdzeniu stopnia zaindeksowania wpisów.

3. Testowałem to w sytuacji, gdy miałem kilka grup opisów, a w każdej z nich sekwencyjne wstawianie opisów. W momencie, gdy skończyły się w danej grupie opisy, a SL chciał jej użyć wypełnił pole z opisem pustką (to logiczne, bo wszystkie opisy z danej grupy były już użyte). Kliknąłem natomiast "wypełnij", aby została użyta inna grupa - wtedy owszem grupa się zmieniła, ale opis nie został zliczony jako użyty.

4. Punkt właściwie powiązany z punktem powyżej - gdyby okienko z opisem nie zostało puste (grupa z zużytymi opisami nie była ciągle zaptaszkowana), wtedy nie musiałbym wypełniać na nowo formularza. Warto wprowadzić tę funkcję.

5. Dzieje się tak w przypadku pracy na jednej karcie. Proszę przetestować - u mnie z reguły przeskakuje opis po ok 3 wpisie (zamiast 3 opisu podaje 4) etc. Nie testowaliśmy pracy na wielu kartach w nowej wersji programu.

Poza tym pozostaje jeszcze kwestia "przypisywania" opisów do danych katalogów - jeśli nie chcemy dodać wpisu do danego katalogu, to w kolejnym otworzonym już nie pojawi się ten sam opis, pomimo że nie został użyty i tym samym zostanie zaburzona kolejność.

[edit]: Widzę, że nie tylko my mamy z tym problem - user @superbacior napisał temat, w którym też wskazuje na 'nieptaszkowanie' opisów.

6. Rozumiem, choć wydaję mi się, że dawniej był zawsze zliczany ten główny opis, a nie wstawiany 'z palca'.

7. Dzieje się tak na jednym z autorskich skryptów (właściwie nie mam pojęcia dlaczego).
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 08:52:00 wysłana przez adam »

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2015, 11:44:05 »
Rzeczywiście problem z przeskakiwaniem opisów w sekwencyjnych występuje, nawet na jednej karcie. Jest to po części związane z automatycznym wypełnianiem, wyłączenie go w większości pomaga. Przyjrzymy się jednak głębiej temu problemowi i spróbujemy rozwiązać.

adam

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2015, 12:26:16 »
A co z pozostałymi tematami? Czy mogę liczyć na w miarę sprawne zajęcie się usprawnieniami?

Byłbym wdzięczny...

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2015, 13:25:02 »
Pozostałe tematy, to głównie wprowadzenie automatycznego odznaczania grupy po wyczerpaniu opisów, to też postaramy się szybko wprowadzić.

adam

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2015, 16:14:37 »
Oprócz tego o czym Państwo wspomnieli pozostają jeszcze:
a) zliczanie każdego opisu, który został wstawiony w formularzu - rozumiem, że jest to skomplikowane, ale też dość istotnie gdyż wpływa na unikalność,

b) kwestia niezliczania tytułu wstawionego z menu podręcznego w autorskim skrypcie, o którym wspominałem (w razie potrzeby podeślę na PW przykład),

c) kwestia zapamiętania przez program, aby zawsze pokazywał lub ukrywał katalogi "czerwone" (w zależności od ustawień na liście dodanych).

Z góry dziękuję za szybkie wdrożenie poprawek.