Autor Wątek: Generowanie opisów unikalnych - czy ta funkcja działa poprawnie?  (Przeczytany 2106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam

• *
Witajcie,
jak w tytule, mam wątpliwości co do poprawnego działania generatora opisów unikalnych. Dlaczego?

Mam dwa opisy syno - na pierwszy rzut oka bardzo do siebie podobne w swojej budowie:
1. Kombinacja synonimów: ponad 10 tys., znaków: 650-853, po kliknięciu na "generuj unikalne" i ustawieniu stopnia podobieństwa na 60% (aż 60%!) generuje mi tylko 2 (słownie: dwa) opisy unikalne.

2. Kombinacja synonimów: ponad 10 tys., znaków: 505-768, po kliknięciu na "generuj unikalne" i ustawieniu stopnia podobieństwa na 60% (aż 60%!) generuje mi 15 opisów unikalnych. To również niewiele jak na tak wysoki stopień podobieństwa.

Różnice jakie zauważyłem pomiędzy tymi dwoma tekstami:
- tekst pierwszy ma kilka grup synonimów podwójnie zagnieżdżonych,
- tekst drugi takich zagnieżdżeń nie posiada.

Podejrzewam że algorytm 'nie ogarnia' zagnieżdżania synonimów i w ogóle jest chyba nie do końca dopracowany, bo jak to możliwe że 15 opisów unikalnych można wygenerować dopiero po ustawieniu ich podobieństwa na aż 60%?

Proszę o komentarz w tej sprawie.

Complay

• Administrator
Odp: Generowanie opisów unikalnych - czy ta funkcja działa poprawnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2015, 21:12:21 »
Tak niestety jest, przy 60% stopniu podobieństwa ciężko wygenerować więcej niż kilka opisów, a im dłuższy tekst, tym gorzej. Proszę pamiętać, że po wygenerowaniu każdy opis z każdym innym powinien być podobny max. w 60%.

Być może niefortunnie dobraliśmy skalę, ponieważ w praktyce użyteczne jest podobieństwo 80% wzwyż. Jednak wyszukiwarki prawdopodobnie w zbliżony sposób klasyfikują teksty, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok.

adam

• *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2015, 15:29:51 »
Tylko ustawienie podobieństwa na 80% powoduje takie same - lub gorsze - wyniki unikalności, niż generowanie tekstów przez SL z automatu bezpośrednio w katalogu.

W takim przypadku, uprzednie generowanie unikalnych w projekcie, zwyczajnie nie ma sensu... Rozumiem zatem, że funkcja działa zgodnie z założeniami, obsługuje zagnieżdżane syno i właściwie jest niepotrzebna, bo przynosi taki sam efekt jak generowanie tekstu bezpośrednio w katalogu automatycznie przez program?

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 12:41:17 »
To zależy jaki efekt chce Pan osiągnąć. Ustawienie stopienia podobieństwa na niższy niż 80% spowoduje, że wygenerowane teksty będą z pewnością bardziej unikalne niż te wygenerowane automatycznie bezpośrednio w katalogu, ale siłą rzeczy będzie ich mniej. Proszę pamiętać, że funkcja ta porównuje każdy wygenerowany opis z poprzednim, co nie jest realizowane w przypadku losowania w katalogu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 12:43:11 wysłana przez Complay »

adam

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2015, 20:00:57 »
Zależy mi na maksymalnej unikalności uzyskanej z tekstu synonimicznego. Trochę to zastanawiające, że z jednego tekstu można wygenerować tylko 2 teksty, a z drugiego 15, skoro swoją specyfikacją są do siebie bardzo zbliżone. Dodatkowo, wynik tylko 2 tekstów przy ustawieniu podobieństwa na 60% (aż tyle) wydaje mi się być słabym wynikiem.

Dla pewności zapytam raz jeszcze, czy ta mieszarka i porównywarka (unikalne) radzi sobie z synonimami zagnieżdżanymi? Przypomnę, że tylko taką różnicę wyłapałem pomiędzy tymi dwoma tekstami - poza tym są do siebie bardzo zbliżone budową (patrz 1 post).

Complay

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2015, 10:08:58 »
Tak, zagnieżdżone synonimy są obsługiwane, jednak być może niedostatecznie dobrze. Przyjrzymy się problemowi, być może da się jeszcze ulepszyć algortym.

adam

• *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2015, 07:55:13 »
Świetnie, będę wdzięczny.