Autor Wątek: Pingowanie w Seolight - ilość serwerów / częstość  (Przeczytany 1604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomek_

• *
Pingowanie w Seolight - ilość serwerów / częstość
« dnia: Sierpień 11, 2015, 17:14:59 »
Hej, mam nadzieję, że temat jest na miejscu, niestety na forum, czy w internecie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje, a jeżeli już są to mocno nie spójne.

Mianowicie, w programie Seolight w opcji pingowanie na start mamy dodane dwa serwery Ping, z których możemy pingować nasze strony, wpisy etc.

1. Pytanie jest takie, czy wypada pingować z większej ilości serwerów?
2. Jeżeli tak to z ilu serwerów jednocześnie pingować jeden wpis?
3. Czy powtarzać pingowanie (dla tego samego wpisu) z tego samego serwera czy zawsze go zmieniać (aż lista serwerów się nie skończy (dodałem więcej serwerów z listy która znalazłem na jedym forum)
4. Jak często pingować w ciągu dnia / tygodnia (wiadomo że do momentu dodania wpisu)
5. Jeżeli pingujemy z różnych serwerów ping to czy potrzeba jest funkcja proxy?
6. Czy funkcję proxy można uruchomić za darmo - tzn czy macie jakieś sprawdzone serwery proxy przez które pingujecie i czy sprowadza się to tylko w ustawieniach programu do dodania listy serwerów, czy trzeba też dodatko zmienić jakieś ustawienia? (przyznam się że jeżeli chodzi o ten punkt internetu nie zdąrzyłem przeszukać)

Bardzo dziękuję za rady i spostrzeżenia, Tomek:)

Complay

• Administrator
Odp: Pingowanie w Seolight - ilość serwerów / częstość
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2015, 17:49:20 »
Jeśli chodzi o pytania 1-5, to ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, nie ma złotego środka, każdy opiera się na swoich doświadczeniach. Jak wiadomo, celem pingowania jest zaindeksowanie wpisu, co łatwo sprawdzić, dlatego proponujemy przeprowadzić własne testy.

Co do pytania 6. to za dobre serwery proxy trzeba zapłacić, ponieważ tylko takie gwarantują stabilność i brak blokady przez Google. W SeoLight należy wkleić listę serwerów proxy na karcie "Ogólne", a następnie wybrać opcję "Wszystkie serwery proxy z listy" na kolejnych kartach ("SEO", "Wyszukiwanie linków", ...).